Warsztat: 22 872 17 14
Stacja kontroli pojazdów Warszawa: 22 872 94 79
Stacja kontroli pojazdów Józefów: 22 610 11 14

Odgrzybianie Klimatyzacji Samochodowej

Każdy pojazd musi być poddawany regularnym przeglądom. Umożliwiają one sprawdzenie i upewnienie się, że wszystkie układy i ich elementy działają w sposób odpowiedni i nie zagrażają życiu i bezpieczeństwu człowieka, a także nie wpływają negatywnie na nasze auto. Serwis LeTa z Warszawy oferuje szeroki zakres mechaniki pojazdowej, w której skład wchodzi m.in. przegląd i naprawa klimatyzacji samochodowej, umożliwiająca np. odgrzybianie.

Przegląd klimatyzacji w Warszawie

W sytuacji, w której nasz układ związany z chłodzeniem jest zanieczyszczony lub zagrzybiony, może nastąpić znaczny ubytek w jego wydajności. Z powodu braku odpowiedniej ilości preparatów, które zapewniają nam chłodzenie, możliwa jest utrata właściwości tego systemu aż o 75%! Ponieważ czynnik chłodzący ubywa przez różnego rodzaju przewody i złącza, konieczny jest przegląd i jest jego uzupełnianie - wówczas nie narazimy się na niebezpieczeństwa związane z utratą efektywności, jeśli chodzi o układ, jakim jest klimatyzacja samochodowa i nie będziemy odczuwać przyjemnego chłodu w naszym aucie podczas coraz gorętszych letnich miesięcy.

Serwis i naprawa klimatyzacji samochodowej

LeTa z Warszawy oferuje usługi, dzięki którym możliwa będzie naprawa i odgrzybianie systemu chłodzenia. Pozwoli to na uzupełnienie odpowiednich płynów, co nie tylko poprawi jakość chłodzenia, ale również zapewni na odpowiednie działanie - czynnik chłodniczy to także preparat, który pozwala na odpowiednie rozprowadzanie oleju, którego do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje kompresor. W związku z tym, dbanie o system, który zapewnia nam obniżenie temperatury w samochodzie w ciągu ciepłych miesięcy, opłaci się nie tylko, jeśli chodzi o nasz komfort – jest ono konieczne również, aby w przyszłości nie było potrzeby większego serwisu, naprawy konkretnych części lub wymiany wszystkich elementów układu.

Oferta serwisu LeTa z Warszawy

W ramach naszych usług proponujemy profesjonalną naprawę, wymianę filtra i serwis, do którego zalicza się m.in. odgrzybianie klimatyzacji samochodowej, dzięki której układ pracował będzie z większą wydajnością. Nasz przegląd sprawi, że zdrowie kierowców i pasażerów nie będzie zagrożone przez szkodliwe czynniki, które mogą wydobywać się z układu, który jest zagrzybiony i jest siedliskiem różnych bakterii.

Serwis klimatyzacji samochodowej powinno się wykonywać co dwa lata. W czasie przeglądu wykonywane są następujące czynności:

  • oczyszczenie układu z wody
  • próba szczelności
  • napełnienie instalacji czynnikiem wraz z olejem

W przypadku braku czynnika w układzie konieczne jest sprawdzenie szczelności instalacji azotem.

Do diagnozy i serwisu klimatyzacji samochodowej używamy nowoczesnego urządzenia włoskiej firmy Texa.

Odgrzybianie i odkażanie klimatyzacji samochodowej wykonujemy urządzeniem o wydajności wytwarzania ozonu 7000mg/hr. Większość urządzeń tego typu ma wydajność około 250mg/hr co przekłada się na małą skuteczność całego zabiegu.

Proces odkażania przy użyciu ozonu daje pewność, że zarazki, pozostałości białek oraz chemiczne substancje zapachowe (substancje organiczne) zgromadzone na parowniku oraz na innych powierzchniach zostają utlenione, zniszczone lub zneutralizowane. Ozon dociera do wszystkich nawet trudno dostępnych miejsc, skutecznie odkażając całe wnętrze samochodu.